Wykonujemy termoizolacje od wewnątrz

Ocieplanie od środka najchętniej wykonujemy w okresie od listopada do marca. Dzięki temu racjonalnie wykorzystujemy nasze zasoby. Jednakże nie wykluczamy tego, że ocieplanie ściany od wewnątrz oraz ocieplenie sufitu od wewnątrz wykonamy w miesiącach letnich. Szczególnie wtedy, gdy roboty wykonujemy kompleksowo razem z wylewkami styropianowymi lub anhydrytowymi. Wykonamy:

  • ocieplanie domu i mieszkania od wewnątrz,
  • ocieplanie budynków zabytkowych od wewnątrz,
  • ocieplenie stropu betonowego od wewnątrz, np. w garażach podziemnych
  • a także ocieplenie starego domu od wewnątrz.

Ocieplenie ścian od wewnątrz, cena robocizny z materiałem

Cena robocizny jest ściśle uzależniona od zakresu prac, wybranych materiałów i warunków na budowie. Dlatego do każdej wyceny podchodzimy indywidualnie.

Materiały do ocieplania ścian wewnętrznych

Płyty do ocieplenia od wewnątrz oraz zaprawa lekka Multipor są niepalne w sposób naturalny, czyli nie zawierają chemicznych dodatków poprawiających tę własność. Stosowanie ich we wnętrzach jest w pewnym sensie inwestycją w bezpieczeństwo.

materiały do ocieplania ścian wewnętrznych

Czym ocieplić ścianę pokoju od wewnątrz?

Ścianę pokoju od wewnątrz można ocieplić płytami Multipor. Oprócz wspomnianej wyżej niepalności cechuje je:

Przegrody dyfuzyjnie otwarte, czyli oddychanie ścian

ocieplenie ścian od wewnątrz otwarte dyfuzyjnie

Płyty Multipor wykańczamy wysokoparoprzepuszczalnymi materiałami. Wartość współczynnika Sd dla wszystkich warstw wykończeniowych łącznie, nie powinna przekroczyć 0,1m . Wprawdzie dzięki temu para wodna swobodnie wnika w porowate struktury płyt Multipor, ale także bez problemu z nich wychodzi, wtedy gdy powietrze w pomieszczeniach jest zbyt suche. W efekcie ściany pełnią rolę regulatora wilgotności powietrza. Dodatkowo wysoka paroprzepuszczalność warstw wykończeniowych umożliwia wysuszenie przegród i pozbycie się resztek wilgoci w warunkach odwróconego kierunku dyfuzji pary wodnej w okresie letnim.

Ocieplenie stropu betonowego od wewnątrz

Ocieplone od środka płytami Multipor stropy betonowe, w garażach, parkingach podziemnych, a także sufity piwnic i wielkopowierzchniowych obiektów wykańczamy najczęściej lekką zaprawą Multipor. Powierzchnię wygładzamy pacą filcową oraz malujemy farbą silikatową.

Wykończenie ocieplonych ścian w mieszkaniach, domach ...

W pomieszczeniach mieszkalnych ocieplone ściany i sufity wykańczamy najczęściej gładzią wapienną i farbą silikatową KlimaColor.

ocieplanie od wewnątrz materiały

Audyt energetyczny, a cena mieszkania

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że piętnastoletnie domy, bez modernizacji, wymagają najczęściej dwa razy więcej energii na ogrzanie, w porównaniu do domów budowanych obecnie. Oczywiście to pewne uproszczenie. Jednak porównanie oparte jest o obowiązujące w obu okresach przepisy, wg których domy budowano i ocieplano. Dlatego jeśli zastanawiamy się jaka będzie relacja świadectwo energetyczne, a cena mieszkania, to możemy się spodziewać, że na mieszkania starsze, słabiej ocieplone będzie mniej chętnych klientów. Co z kolei wpłynie na niższą cenę sprzedaży lub wynajmu.

W takim przypadku można zastanowić się, czy warto zainwestować w ocieplanie?

Ocieplenie wewnątrz czy zewnątrz? Co wybrać?

Jeśli masz wybór, to wybierz ocieplenie zewnętrzne. Po pierwsze, ocieplenie zewnętrzne łatwiej wykonać prawidłowo, ze względu na to, że ocieplając od środka musimy dodatkowo poradzić sobie z dyfuzją pary wodnej. Po drugie, ma ocieplanie od wewnątrz wady. Co prawda niewielkie, ale warto je przemyśleć zanim podejmiemy decyzję. Mianowicie ocieplając od środka tracimy powierzchnię, a także możliwość akumulacji energii cieplnej w ścianach. Ta druga wada, w przypadku budynków użytkowanych czasowo staje się zaletą, bowiem przekłada się na mniejsze wydatki na ogrzewanie.

Reasumując wybierz izolację cieplną od środka, jeśli ocieplenie zewnętrzne jest niemożliwe, ponieważ:

  • budynek jest zabytkowy,
  • ma dużą wartość architektoniczną,
  • masz ograniczone prawa własności do elewacji zewnętrznej,
  • obiekt jest użytkowany czasowo.