izolacja chudziaka folia w płynie, folia w płynie na chudziak

Izolacja chudziaka folią w płynie, a wysoki poziom wód gruntowych

Coraz częstsze gwałtowne opady zagrażają podtopieniami budynków. Nawet na terenach, które do tej pory wydawały się bezpieczne. Wysoki poziom wód gruntowych wymaga bardzo starannej izolacji chudziaka. Z drugiej strony we współcześnie budowanych domach mamy pajęczyny rur i przewodów, które utrudniają skuteczną izolację chudziaka. Stąd dla wielu inwestorów folia w płynie na izolację chudziaka wydaje się ciekawym rozwiązaniem.

Hydroizolacja czy folia w płynie na chudziak?

Generalnie folia w płynie znajduje zastosowanie do uszczelnień podpłytkowych, np. w łazienkach, tarasach. Niestety jest to materiał zbyt miękki i delikatny. Dlatego nie nadaje się do hydroizolacji chudziaka.

Cementowa powłoka do hydroizolacji chudziaka

Natomiast w tym zastosowaniu sprawdzi się cementowa powłoka do hydroizolacji poziomej i pionowej piwnic, zbiorników wodnych, betonowych murów nad gruntem i w gruncie. Wytrzymałość powłoki na ściskanie wynosi aż 30 N/mm2, a na zginanie około 7 N/mm2. Materiał jest trwały. Dlatego wykonana przez nas powłoka, o grubości około 3mm, przetrwa bez uszkodzeń wszystkie prace instalacyjne w budowanym domu. Oczywiście jeśli instalatorzy naruszają ciągłość powłoki, to powinni wszystkie miejsca swej ingerencji starannie uszczelnić. Z kolei tynkarze na czas wykonywania prac powinni zabezpieczyć gotową hydroizolację przed zabrudzeniami.

Materiał ten z powodzeniem może zastąpić papę, tym bardziej, że jeśli chudziak jest dość równy, to hydroizolacja powłoką będzie tańsza niż papą. Więcej o układaniu styropianu i hydroizolacji…

Wysoki poziom wód gruntowych a budowa domu

Jeśli działka, na której chcesz budować dom, w tym z piwnicą, ma wysoki poziom wód gruntowych, to izolacja chudziaka folią w płynie nie będzie odpowiednim rozwiązaniem W tej roli sprawdzi się powłoka cementowa. Można nią zabezpieczyć przed wilgocią nie tylko chudziak, ale także piwnice, piwniczki, ściany zbiorników wodnych itp.

Podobne wpisy