Układanie styropianu

Czeka cię układanie styropianu pod wylewkę anhydrytową. Przygotowaliśmy film – układanie styropianu pod wylewki anhydrytowe, który pomoże ci wykonać podłoże.

Zastanawiasz się  jaka folia pod wylewki będzie najlepsza? Jaki styropian na podłogę położyć w swoim domu? Jaka folia pod ogrzewanie podłogowe powinna być zastosowana?

A jeśli potrzebujesz wsparcia w zaplanowaniu grubości warstw podbudowy pod ogrzewanie podłogowe lub bez ogrzewania, na stropie lub na podłodze na gruncie – po prostu zadzwoń 665 08 78 78 lub napisz info@woja.pl.

ZAMÓW MATERIAŁY

NAPISZ DO NAS

Określ grubość styropianu i załącz kopie rzutów kondygnacji.

Policzymy ile materiału potrzebujesz
i przygotujemy dla ciebie ofertę.

 

Rosnące koszty ogrzewania sprawiają, że do dokładnego ułożenia styropianu pod ogrzewanie podłogowe i jastrych grzewczy przywiązuje się coraz więcej uwagi. Profesjonalne wykonawstwo sprawia, że nie występują mostki termiczne i nie ma strat energii. Co więcej łatwiej jest prawidłowo wykonać kolejne warstwy podłogi.

Na równym chudziaku łatwiej i szybciej układa się styropian. Płyty styropianu nie klawiszują i nie tworzą pustek w podłodze. Jastrych ma stabilne podłoże i jest bardziej wytrzymały, nie pęka. Dodatkowo równy chudziak, to równa powierzchnia styropianu i optymalna grubość wylewki, co z kolei ma znaczący wpływ na przyszłe koszty ogrzewania.

Do ułożenia kolejnych warstw pod ogrzewanie podłogowe i wylewkę anhydrytową, w przypadku podłogi na gruncie, wykorzystujemy:

  • folię budowlaną,
  • styropian EPS 100 o wytrzymałości na ściskanie, przy 10-procentowym odkształceniu względnym, nie mniejszej niż 100 kPa, a na zginanie około 150 kPa, λ = 0,036 [W/mK]
  • klej do styropianu PUR,
  • podsypkę o własnościach dżwiękochłonnych i termoizolacyjnych,  λ = 0,040 [W/mK],
  • folię metalizowaną do podłogówki, grubą,
  • taśmę do klejenia folii PE,
  • taśmę dylatacyjną brzegową z zakładką foliową.

Jeśli wykonujemy podbudowę pod samą wylewkę (bez ogrzewania podłogowego) wówczas na styropian kładziemy zwykłą folię budowlaną.

Grubość warstwy styropianu jest zależna od tego, czy jest to podłoga na gruncie czy na stropie. Dodatkowo dostosowujemy ją do tego co zastajemy na budowie. Wszystkie drzwi, uwzględniając grubość jastrychu i okładzin podłogowych, muszą się otwierać. Stąd zawsze wykonujemy dokładne pomiary.