• Pn – Sob: 8:00 – 20:00
 • + 665 08 78 78
 • info@woja.pl
 • Blog

  Rodzaje posadzek

  Posadzka, to wierzchnia warstwa podlogi. Zgodnie z tą definicją klasyfikacja posadzek przedstawiałaby się następująco: posadzki spoinowe, czyli płytki, podłogi drewniane, … bezspoinowe itd. Tymczasem w praktyce posadzka, to utwardzona płaska warstwa wylewana z betonu (cementu).

  POSADZKI

  z punktu widzenia inwestora indywidualnego prowadzącego budowę swojego domu
  Read more
  płyta fundamentowa

  Ława czy płyta fundamentowa?

  Jeśli chcesz wybudować dom energooszczędny, dobrą termoizolację zacznij od fundamentów, a dokładniej od płyty fundamentowej. Domy o najniższym zapotrzebowaniu na energię stawia się właśnie na płycie fundamentowej. Technologia jest sprawdzona. W wielu krajach była stosowana od przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia właśnie w budownictwie energooszczędnym. Później stopniowo płyta wypierała tradycyjne ławy fundamentowe.

  Lepsza termoizolacja od ławy fundamentowej

  Konstrukcja płyty fundamentowej jest prosta i bez trudu można wykonać ciągłą termoizolację, bez mostków termicznych.

  Read more
  dom energooszczędny

  Dom tani w użytkowaniu

  Efektywność energetyczna

  Prawie każdy nabywca sprzętu AGD sprawdza jego klasę energetyczną. Ta informacja pozwala optymalnie zaplanować przyszłe wydatki na energię elektryczną. Zazwyczaj niższa cena zakupu skutkuje później większymi wydatkami na energię i odwrotnie, wyższa cena zakupu, to w przyszłości mniejsze wydatki na energię elektryczną zużytą przez ten sprzęt. Możemy jeszcze dobierać sprzęt wg marki, cech użytkowych, materiału z którego są wykonane itp.
  Porównanie zapotrzebowania na energię pierwotną domów jednorodzinnych zawieszonego obecnie programu NFOŚiGW oraz aktualnych norm prawnych – grafika u góry.

  Read more

  Materiały budowlane, naturalne – wylewka anhydrytowa

  Anhydryt, co to jest?

  Anhydryt, ta obco brzmiąca nazwa pochodzi z języka greckiego (an=bez, hydro=woda) i oznacza bezwodny gips. Jest to minerał – jednolita skala osadowa. Niewiele różni się od kamienia gipsowego, który jest także siarczanem wapnia, ale z cząsteczkami wody.
  Powszechnie występujące złoża anhydrytu i gipsu przyczyniły się do szybkiego odkrycia jego zalet przez człowieka i powszechnego.

  Read more
  hydraulik

  Budujesz? Zadbaj o zdrowie przyszłych mieszakńców

  Hydraulik na medal

  Odwiedziłem Sandomierz – piękne miasto, choć tym razem zabrakło czasu na jego zwiedzanie. Jestem już po pomiarach i po naniesieniu poziomów. Na poczatku wrzesnia wylewamy anhydryt na podłogę grzewczą. Będzie też sterowanie.

  Byłem przekonany, że na budowie nic nie może mnie zaskoczyć. Wszyscy bydujemy technologicznie podobnie. Przynajmniej jeśli chodzi o domy jednorodzinne. A jednak. Po raz pierwszy w Polsce, w budowanym domu jednorodzinnym, zobaczyłem zainstalowany stały obieg ciepłej wody. Pan Wojtek – hydraulik – doskonale wiedział co robi i dlaczego to robi. O stałym obiegu ciepłej i zimnej wody pisałem ponad rok temu na blogu. A oto mój wpis z 19.06.2016 r przeniesiony z bloga andrzej1.mojabudowa.pl. Dodam tylko, że obecnie w DE odpowiednik naszego sanepidu, co roku z każdego domu/mieszkania pobiera próbki wody do badania.

  Read more