• Pn – Sob: 8:00 – 20:00
 • + 665 08 78 78
 • info@woja.pl
 • Wybierz rodzaj wylewki i …

  Wylewka anhydrytowa - najlepsza na podkład grzewczy i pod wymagające podłogi

  Grzejnik podłogowy jest zbudowany z kilku warstw. Każda z nich, w zależności od materiału z którego jest wykonana, wpływa na sprawność grzejnika podłogowego. Płyta grzewcza z jastrychu anhydrytowego lepiej przewodzi ciepło, rozgrzewa się około 3 razy szybciej niż popularna posadzka z miksokreta. W związku z tym jastrych anhydrytowy jest lepszym wyborem na ogrzewanie podłogowe, szczególnie w przypadku stosowania nowoczesnych systemów sterowania temperaturą.

  Efektywne ogrzewanie podłogowe

  Równie ważną warstwą są okładziny podłogowe. Z punktu widzenia efektywności ogrzewania podłogowego najważniejszy jest jak najmniejszy opór cieplny tej warstwy. Wg norm opór cieplny wszystkich warstw podłogi (włącznie z klejem) nie może przekroczyć 0,15 m²K/W, ale już przy oporze 0,10 m²K/W straty ciepła wynoszą w granicach 8-10°C.

  Ważny jest także sposób montażu wierzchniej warstwy podłogi. I tu zdecydowanie rekomendujemy trwałe zespolenie warstw podłogi, czyli montaż na klej.

  Łączny opór cieplny podłogi pływającej bywa zbyt wysoki, ponieważ jest składową większej liczby czynników mających wpływ na jego wielkość. Należy sumować nie tylko opór cieplny paneli i  maty wygłuszającej, ale także opór cieplny szczelin powietrznych pomiędzy poszczególnymi warstwami podłogi. Powietrze, podobnie jak w przypadku ubierania się na tzw. cebulkę pełni rolę izolatora. Niestety im bardziej nierówny jest podkład, tym szczeliny powietrzne są grubsze (większy opór). Co więcej nierówny podkład wymusza użycie grubszej maty wygłuszającej, itd.

  Opór cieplny wybranych okładzin podłogowych bez warstwy kleju [m² K/W]

  Drewniane podłogi wybieramy ze względu na piękno, elegancję, ciepły i miły dotyk podłóg nieogrzewanych oraz ogrzewanych – także poza sezonem grzewczym.

  Decydując się na podłogi drewniane warto zwrócić uwagę na opór cieplny podłóg drewnianych (patrz wykres w zakładce Podłogi ogrzewane) oraz pozostałe aspekty techniczne.

  Po pierwsze, jastrych anhydrytowy ma stosunkowo niski współczynnik rozszerzalności termicznej przez co jest stabilniejszym podkładem niż beton.

  Wytrzymałość podkładu, a gwarancja na podłogę

  Po drugie, praktycznie każdy producent podłogi drewnianej lub desek warstwowych w instrukcji montażu określa minimalną wytrzymałość podkładu na ściskanie i zginanie. Co więcej, spełnienie tych wymagań jest warunkiem objęcia gwarancją zakupionej i wbudowanej podłogi.

  Jastrychy anhydrytowe Wolplan standardowo wylewamy w klasie wytrzymałości (na ściskanie C-25, na zginanie F5), która spełnia wymagania pod deskę warstwową m.in.: Barlinek, Jawor Parkiet, Chapel Parket. Jesteśmy przygotowani, pod względem technicznym i technologicznym, dostosować klasę wytrzymałości pod najbardziej wymagające podłogi, w tym deski lite.

  Wykonujemy usługi montażu podłóg drewnianych Chapel Parket, Jawor Parkiet, Deska Barlinecka z materiałem (tylko 8%Vat).

  Inspiracje:    Chapel Parket       Jawor Parkiet       Deska Barlinecka

  panele drewniane

  Naszym atutem jest równość powierzchniowa wykonywanych podkładów z jastrychu anhydrytowego. Uzyskujemy ją dzięki dobrej jakości wylewek anhydrytowych Wolplan. Dzięki doświadczeniu w wykonywaniu tego typu usług oraz dzięki starannemu wykonawstwu. Nasze posadzki sprawdzają się pod deskami warstwowymi, płytkami wielkoformatowymi, panelami i płytkami winylowymi i purline. W większości przypadków umożliwiąją montaż wymienionych okładzin bez konieczności stosowania wyrównujących wylewek cienkowarstwowych, których koszt (materiał + wykonawstwo) jest dość wysoki.

  OFERTA SPECJALNA

  Podkład grzewczy + Gruntowanie + Montaż podłogi

  BEZ WYLEWKI CIENKOWARSTWOWEJ   ⇒  NIŻSZE KOSZTY

   

  Klientom, którzy wybiorą wylewkę anhydrytową Wolplan Geneo® oraz usługę montażu z materiałem podłogi winylowej Wineo lub Purline gwarantujemy, że nasz podkład będzie na tyle równy, że nie będzie konieczności jego wyrównania wylewkami cienkowarstwowymi, co wygeneruje oszczędności w porównaniu do pasadzki z miksokreta z wyrównującą wylewką cienkowarstwową.

  Zobacz kolekcje:           Podłogi winylowe Wineo         Podłogi Wineo Purline

  Panele winylowe Wineo i Purline

  Prawidłowo wbudowane wylewki powinny mieć wykonaną dylatację przyścienną (brzegową) oraz dylatację w drzwiach. Dodatkowo większe powierzchnie powinny mieć wykonane szczeliny dylatacyjne podziałowe. Maksymalna powierzchnia bezfugowego ułożenia posadzki z ogrzewaniem z miksokreta wynosi  20m², nieogrzewanej 40m². Wykonawcy wierzchniej warstwy podłogi powinni zachować szczeliny dylatacyjne 1:1. Brak dylatacji w podłodze z mikrocementu, płytek, paneli czy kamienia prędzej czy później może skutkować jej pękaniem lub odklejaniem, z uwagi na to, że nowy budynek pracuje do 7 lat.

  Podłoga w salonie bez szczelin dylatacyjnych

  Natomiast maksymalna powierzchnia bezfugowego ułożenia grzewczego jastrychu anhydrytowego wynosi 200m², a jastrychu anhydrytowego bez ogrzewania podłogowego 900m².

  Tak duże powierzchnie bez szczelin dylatacyjnych dają możliwość kreatywnego układania wszystkich okładzin podłogowych, w tym posadzek żywicznych i z mikrocementu, bez sztucznych podziałów.

  Żeby cieszyć się trwałą podłogą z mikrocementu lub żywicy na posadzce z jastrychu anhydrytowego należy zastosować taki podkład gruntujący, który jest przeznaczony na jastrych anhydrytowy, a następnie aplikować warstwę wykończeniową najlepiej tego samego producenta. Uwaga! Nie wszyscy producenci posadzek z mikrocementu i posadzek żywicznych mają w swojej ofercie produkty dedykowane na podkłady z jastrychu anhydrytowego.

  Mikrocement bez dylatacji - woja

  Badania naukowe wykazały, że ogrzewanie podłogowe charakteryzuje się dobrymi właściwościami higienicznymi. Wywołuje w mniejszym stopniu podrażnienia oczu, choroby gardła i błony śluzowej, niż ma to miejsce w przypadku ogrzewania tradycyjnego. Mniejsza cyrkulacja powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu powoduje zmniejszenie ilości cząstek zawieszonych, a także zmniejszenie ilości roztoczy w pomieszczeniach.

  Podłogi w zdrowym domu

  Bezprzecznie bardzo ważne jest, aby na warstwy wykończeniowe podłogi wybierać materiały, które mogą być używane w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym i bez emisji szkodliwych substancji w podwyższonej temperaturze.

  Na podkład grzewczy polecamy wylewki anhydrytowe WOLPLAN GENEO® lub WOLPLAN CA. Wylewki są bezpieczne dla środowiska, mikroklimatu domu oraz zdrowia mieszkańców. Ww. własności  zostały potwierdzone certyfikatem EMICODE EC1 PLUS, który gwarantuje czystą i bezpieczną jakość powietrza w pomieszczeniach przez wiele lat.

  Na wykończenie podłogi rekomendujemy biopodłogi purline. Produkowane są z naturalnych surowców bez dodatku chloru, rozpuszczalników i plastyfikatorów. Brak emisji szkodliwych substancji został potwierdzony licznymi certyfikatami przyznanymi przez instytucje badajace materiały budowlane z wielu krajów Europy.

  Do montażu stosujemy certyfikowane, w zakresie wpływu na jakość powietrza,  grunty i kleje.

  Podłogi do zdrowego domu

  Nowość

  BIOPODŁOGA WINEO PURLINEz montażem 8 % Vat

  Więcej

  Nasze referencje

  WOJA Budownictwo Ekologiczne Andrzej Wojcieszuk

  Miasta i miejscowości, w których zrealizowaliśmy wylewkę lub dostarczyliśmy styropian podłogowy z kompletem materiałów

  Lublin, Puławy, Chełm, Lubartów, Łęczna, Zamość, Włodawa, Łuków, Hrubieszów, Biłgoraj, Żyrzyn, Świdnik, Hańsk, Kock, Niemce, Wierzbica

  Kielce, Sandomierz, Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski, Opatów, Bilcza

  Rzeszów, Kolbuszowa, Dębica, Stalowa Wola,

  Tarnów, Wieliczka, Kraków, Skała

  Zwoleń, Lipsko

  wolplan
  kerakoll