Tynk na ścianę wewnętrzną do zdrowego domu

Jeśli chcesz wybudować zdrowy dom, to wybierając materiały, weź pod uwagę tynk wapienny Baumit KlimaWhite. To nowoczesny i wytrzymały tynk na ścianę wewnętrzną z sprawdzonego, naturalnego surowca.

Dom z ścianami wykończonymi tynkiem wapiennym Baumit KlimaWhite napewno docenią alergicy. Wapno sprawia, że ściany nie ładują się elektrostatycznie i nie przyciągają kurzu. Ponadto KlimaWhite doskonale reguluje wilgotność. Z tynków wapiennych na całej powierzchni ścian i sufitu powstaje paroprzepuszczalny bufor, który pobiera wilgoć, gdy jest jej za dużo, a później stopniowo ją uwalnia. Tym samym tynk wapienny utrzymuje w pomieszczeniach komfortowy i zdrowy mikroklimat. Na wykończenie ścian warto zastosować systemowe wysokoparoprzepuszczalne farby, dzięki temu cenne właściwości tynku wapiennego nie zostaną ograniczone. Kolejny argument, to znane od lat dezynfekujące własności wapna. Co prawda nieco maleją po wyschnięciu tynku, ale i tak ściany będą zabezpieczone przed grzybem i pleśnią, ponieważ wapno tworzy niesprzyjające warunki do ich rozwoju.

Na koniec najważniejszy atut. Wysoka zawarość naturalnych składników, to jednocześnie mniejsza chemizacja przestrzeni mieszkalnych. Na mniejszą chemizację wpływa także brak koniecznosci gruntowania ścian przed nałożeniem systemowej gładzi, szpachli wapiennej lub farby krzemianowej.

Gdzie można stosować tynk wapienny Baumit KlimaWhite

Tynk wapienny Baumit KlimaWhite można stosować w całym domu, ale największe korzyści prozdrowotne będą wówczas, gdy otynkujemy nim ściany i sufit w sypialni, w pokoju dziecka oraz w pomieszczeniach, w których spędzamy dużo czasu.

Tynk można kupić w naszym sklepie. W czasie promocji cena jest bardzo korzystna. Dlatego warto śledzić ogłoszenia o promocji na naszej stronie na Facebooku.

tynk wewnętrzny

Tynk ozdobny wewnętrzny

Nowoczesne materiały, takie jak tynki ozdobne wewnętrzne, gładzie, które nie kurzą podczas szlifowania są wytwarzane z cementu oraz plastyfikatorów i dodatków chemicznych. Niestety nie mają korzystnych właściwości takich jak wewnętrzny tynk wapienny. Co więcej niektóre z nich mogą zawierać dodatki chemiczne powodujące zwiększoną emisję LZO.

Dlatego wybieraliśmy tynki ozdobne z najwyższą starannością. Do zdrowego domu polecamy tynk wewnętrzny dekoracyjny PANDOMO. PANDOMO to marka premium dla klientów, dla których oprócz wzornictwa i dobrych właściwości użytkowych ważny jest aspekt zdrowotny materiałów wykończeniowych.

Tynk wewnętrzny dekoracyjny – jakość ekologiczna

W procesie produkcji tynków wewnętrznych PANDOMO nie są wykorzystywane substancje chemiczne powodujące zwiększoną emisję lotnych związków organicznych (certyfikat Emicode EC1 PLUS). Producent zadbał także o neutralizację występującego w cementach – chromu VI, który wykazuje działanie silnie uczulające i jest potencjalnie rakotwórczy.