wylewki styrobetonowe wolplan st®

wylewka styrobeton wolplan

Wylewki styropianowe Wolplan

Nr 1 wśród piano i styrobetonów

Niska gęstość na mokro i po wyschnięciu oraz jednocześnie najniższa lambda, spośród wszystkich styrobetonów i pianobetonów, to atuty nowoczesnych lekkich wylewek Wolplan ST. Dodatkowo cztery klasy Wolplan ST100, ST130, ST250, ST300 pozwalają na elastyczne dopasowanie do konkretnej budowy, także w fazie projektowania.

  • Właściwości cieplne wyrażone współczynnikiem lambda, w zależności od klasy wylewek Wolplan ST, wynoszą od 0,046 do 0,09 [W/(m·K)].
  • Gęstość, czyli waga styrobetonu „na mokro” mieści się w przedziale od 100 do 450 kg/m3.
  • Waga styrobetonu Wolplan po wyschnięciu od 80 do 360 kg/m3.
  • Naprężenie ściskające przy 10% odkształceniu od 87 do 1200 kPa.
  • Wolplan ST izoluje akustycznie.
  • Jest odporny na działanie grzybów i pleśni.
  • Niepodatny na uszkodzenia przez gryzonie.
  • Ekologiczny materiał budowlany. Wybierając masę styropianową Wolplan ST zamiast styropianu nie przyczyniasz się do produkcji odpadów. Wytwarzamy tyle materiału ile zużyjemy na budowie.

Wylewanie styrobetonu Wolplan ST

Na chudziaki stropy, spadki na dachach płaskich

wylewki anhydrytowe lubelskie

Warszawa, Kraków, Lublin, Rzeszów, Siedlce, Biała Podlaska, Puławy, Radom, Chełm, Zamość, Tarnów, Kielce

Styrobeton cena z robocizną

Chcesz znać cenę styrobetonu Wolplan ST z robocizną? Przygotujemy dla ciebie indywidualną ofertę cenową dopasowaną do twoich potrzeb?
Potrzebujemy kilku informacji: 

  • powierzchnia w m2, na której planujesz wylać Wolplan ST,
  • grubość wylewki,
  • co ocieplasz? podłogi, czy dach?
  • kod pocztowy budowy.

Budowa w innej części Polski?
Kliknij w poniższy link.

Wyrównanie, poziomowanie chudziaka i stropu

Styrobeton zamiast styropianu najwięcej korzyści przynosi w przypadku, gdy czeka nas poziomowanie i wyrównanie chudziaka i stropu oraz skrycie instalacji wodnych, elektrycznych i rekuperacji. To dlatego, że płynna masa dostosowuje się do nierówności i szczelnie opływa rury instalacyjne. Natomiast prawidłowe położenie styropianu na nierównym chudziaku lub stropie jest bardzo pracochłonne, a czasem wręcz niemożliwe. Dzieje się tak wtedy, gdy styropian nie przylega dokładnie do podłoża. Płyty tworzą pustki i „klawiszują”. jest to szczególnie niepożądana sytuacja ponieważ klawiszujące płyty styropianu mogą być przyczyną pękania podkładów podłogowych.

Co zyskujemy wykonując posadzki styrobetonowe na nierównym chudziaku i stropie?

  1. Brak pustek w warstwie termoizolacyjnej, czyli brak czynnika powodującego pękanie podkładów podłogowych.
  2. Eliminacja mostków termicznych. Płynna masa dobrze wypełnia szczeliny i otula rury. Związany styrobeton tworzy jedną, zwartą płytę.
  3. Krótki czas realizacji.
  4. Wyrównanie i wypoziomowanie chudziaka styrobetonem jest tańsze niż równanie chudziaka wylewką anhydrytową. Z kolei równy podkład grzewczy będzie pracował równomiernie oraz będzie potrzebował mniej energii na rozgrzanie i podtrzymanie ciepła.

Styrobeton zamiast styropianu na podłogę

Już 15 cm posadzki Wolplan ST130 w podłodze na gruncie spełnia wymagania izolacyjności cieplnej przegród WT2021. Dzięki temu, że lambda wylewki styropianowej ST 130 wynosi tylko 0,0504[W/(m·K)]. W rzeczywistości brak mostków termicznych w warstwie posadzki sprawi, że jego termoizolacyjność będzie korzystniejsza. Badania porównawcze przenikania cieplnego podłogi na gruncie zaizolowanej dwiema warstwami styropianu, po 5 cm, układanymi na przekładkę  i podłogi ocieplonej 10-centymetrową warstwą Wolplan ST130, przeprowadzone przez niezależny instytut z Austrii, nie wykazały istotnych różnic w przewodzeniu ciepła wylewki styropianowej Wolplan ST i styropianu.

Przy izolacji stropu między ogrzewanymi pomieszczeniami ważniejsza jest izolacja akustyczna. W tym przypadku również można stosować styrobeton Wolplan ST 130 zamiast styropianu. Badania izolacyjności akustycznej styrobetonu Wolplan ST przeprowadzone według normy 16283-2. wykazały, że styrobeton Wolplan spełnia parametry normy PN-02151-3 i może być stosowany jako warstwa tłumiąca pomiędzy kondygnacjami 

Posadzki styrobetonowe Wolplan są niezastąpione w izolacji stropodachów i stropów pod nieogrzewanymi pomieszczeniami. W tych zastosowaniach decydujące znaczenie ma także niskie lambda 0,0504[W/(m·K)] Wolplan ST130 i 0,045[W/(m·K)] Wolplan ST100.

Wymagania izolacyjności cieplnej przegród WT2021

Styrobeton pod ogrzewanie podłogowe

Styrobeton pod ogrzewanie podłogowe, Wolplan ST130, może być stosowany jako pojedyncza warstwa, szczególnie w przypadku wykończenia podłogi materiałami z mniejszym oporem cieplnym, np. płytkami. Współpracujący z nami hydraulicy na podłogach na gruncie wykonują także izolacje dwuwarstwowe. Wolplan ST o grubości 8 – 10 cm do skrycia instalacji i wyrównania chudziaka i 10 – 20 cm styropianu podłogowego. Takie rozwiązanie jest korzystne w przypadku wykończenia podłogi deskami drewnianymi. Ponieważ większy opór cieplny drewna, przy jednoczesnej niedostatecznej izolacji podłogi od strony gruntu, może kierować strumień ciepła w dół i powodować straty energii oraz niewystarczające ogrzewanie pomieszczeń.

Budujesz ekologicznie – chronisz środowisko