styrobeton wolplan st®

Wylewka styrobeton pod ogrzewanie podłogowe

Ocieplanie podłóg zgodnie z wymogami WT2021. Współczynnik przenikania ciepła styrobetonu jest uzależniony od grubości warstwy styrobetonu i klasy wytrzymałości, a ta z kolei musi być dobrana do miejsca wbudowania (podłoga w budynku mieszkalnym, garaż). Dlatego wyliczamy i podajemy współczynnik przenikania ciepła w odpowiedzi na indywidualne zapytanie.   

wylewka styrobeton wolplan

Styrobeton zamiast styropianu

Ułożenie jednej warstwy styropianu podłogowego pomiędzy pajeczyną rur, to dla jednej osoby około 2 tygodnie pracy. Jeśli chcesz przyspieszyć ten etap budowy, wybierz styrobeton zamiast styropianu. Wówczas samo wylewanie zajmie kilka godzin. Natomiast przerwa technologiczna przed okładzinowaniem wynosi od 4 do 6 dni.

Styrobeton, najniższe lambda

Styrobeton Wolplan nie zawiera piachu i ma dobre własności termoizolacyjne. Współczynnik przewodzenia ciepła styrobetonu, czyli lambda styrobetonu, w zależności od klasy wytrzymałości, wynosi od 0,045 do 0,09 W/m*k. Z kolei wytrzymałość na ściskanie przy 10% odkształceniu od 87 do 1200 kPa.

Wylewka styrobeton cena od 35,25 zł

Cena za 1 m2 wylewki styrobetonowej zależy od grubości wylewki, w tym równości powierzchniowej chudziaka oraz projektowej wytrzymałości na ściskanie. Na podłogi stosujemy styrobeton o wytrzymałości nie mniejszej niż najczęściej wybierany styropian.

Sezon budowlany 2022
Mamy jeszcze wolne terminy w marcu.

Styrobeton Wolplan. Obsługujemy Lubelskie, Świętokrzyskie, płd. Mazowsze i Podkarpacie, w tym największe miasta z tych regionów: Lublin, Rzeszów, Kielce, Radom.

Na podkład grzewczy polecamy wylewki anhydrytowe Wolplan

Styrobeton pod ogrzewanie podłogowe

Styrobeton, to masa wypełnieniowo wyrównawcza, która ma dobre właściwości cieplne. Można go stosować pod ogrzewanie podłogowe, czyli pod jastrychy grzewcze, nawet jako pojedyńczą warstwę. Dobrym rozwiązaniem, w przypadku podłogi na gruncie, jest wylanie pierwszej, wyrównawczej warstwy ze styrobetonu i na równą powierzchnię położenie drugiej warstwy ze styropianu.   

Wyrównanie chudziaka

Wylewka styrobetonowa sprawdza się w przypadku konieczności wyrówania chudziaka. W przeciwieństwie do styropianu styrobeton dobrze wypełnia nierówności. Natomiast płyty styropianu ułożone na fałdach i garbach chudziaka, takich jak widać na filmie, klawiszują. Co więcej układane na nierównościach płyty styropianu nie przylegają do podłoża. Tworzą się pustki, które mogą być przyczyną późniejszego pękania jastrychu. Dlatego do wyrównania chudziaka warto stosować styrobeton zamiast styropianu.

Hydroizolacja warstw termoizolacyjnych podłogi

Polecam położenie folii hydroizolacyjnej na chudy beton przed montażem rur i kabli. Nie trzeba będzie wówczas dopasowywać się z folią do rur, przecinać folii, czy wciskać folii pod rury. Zastosowanie takiej organizacji robót na budowie umożliwia wykonanie szczelnej hydroizolacji przy mniejszym nakładzie pracy. Co z kolei przełoży się na skuteczną termoizolację wylewki styrobetonowej.

Lambda, waga i inne parametry techniczne styrobetonu

Wykonujemy wylewki styrobetonowe wg określonych receptur osiągając określone parametry techniczne styrobetonu w czterech klasach. Dzięki temu styrobeton Wolplan ST spełnia wymagania techniczne umożliwiające zastosowanie w różnych obszarach.

Zastosowanie styrobetonu

  • styrobeton na dachy płaskie, szczególnie lekkie wylewki styrobetonowe o dobrych własnościach termoizolacyjnych,
  • jako podbudowa pod podkłady podłogowe, np. jastrychy,
  • styrobeton na stropy i chudziaki z zamontowanymi instalacjami wodnymi, elektrycznymi, rekuperacją, jako warstwa wyrównująco docieplająca,
  • podkład pod specjalne konstrukcje podłogowe industrialne i handlowe,
  • wylewka styrobetonowa wyrównująca na belkach drewnianych, podłogach na poddaszach, w tym stropach łukowych czy betonowych ze specjalnymi wymogami statycznymi,
  • izolacja termiczna podłóg industrialnych, w supermarketach, basenach itp.
  • izolacja pod powierzchnie asfaltowe.

Styrobeton, co to jest?

Styrobeton Wolplan ST, to rozlewne masy, wytwarzane na bazie granulatu polistyrenowego, cementu jako dodatku stabilizującego oraz wody. Służą do wykonywania wszelkich podkładów, warstw wypełniniowo wyrównawczych oraz warstw z niewielkim spadkiem głównie na dachach płaskich. Styrobeton ma własności termoizolacyjne i wygłuszające. 

Styrobeton zamiast wylewki

Ponieważ pojawiają się pytania, także telefoniczne, czy styrobeton może zastąpić wylewkę?  Przy czym jeśli wylewki rozumiemy jako materiał do wykonania podkładów podłogowych, w tym podkładów grzewczych, to w takim przypadku styrobeton zamiast wylewki nie może być stosowany. Z tego powodu, że styrobeton ma własności termoizolacyjne. Natomiast podkład podłogowy grzewczy powinien być jak najmniej termoizolacyjny. Inaczej mówiąc podkład grzewczy powinien dobrze przewodzić ciepło.

Budujesz ekologicznie – chronisz środowisko

Dodatkiem do styrobetonu jest regranulat styropianowy, który uzyskujemy z skruszenia niewymiarowego styropianu. Dzięki temu nie powstają odpady styropianowe i nie obciążamy nimi środowiska.

Dla środowiska korzyść jest podwójna. Po pierwsze, wybierając styrobeton wykorzystujemy styropian w całosci i nie powstają odpady. Po drugie, fabryka syropianu, realizując potencjalne twoje zamówienie, nie wytworzy kolejnych od kilkunastu – do kilkudziesięciu m3 trudnego do utylizacji styropianu.