Klej do płytek elastyczny ARDEX X7G PLUS

(1 opinia klienta)

87,33  brutto, 71,00  netto

Promocja – START SEZONU – do 31.05.2021

Bezpieczny dla przyszłych użytkowników podłogi – certyfikat EMICODE EC1 PLUS

Mrozoodporny, wydajny i elastyczny klej do płytek, gresu, mozaiki szklanej i porcelanowej.

SKU: 20020 Kategorie: ,

Opis

Kamień i płytki ceramiczne, to prawdopodobnie najbardziej bezpieczne materiały na podłogę do zdrowego domu.  Bardzo dobrze przewodzą ciepło i dzięki nim osiągniesz wysoką efektywność ogrzewania podłogowego – jeśli takie zainstalowałeś.

… a jeśli stawiasz pytanie

Jaki klej do płytek na ogrzewanie podłogowe do zdrowego domu?

To klej do płytek elastyczny ARDEX X7G PLUS jest tym, czego szukasz. Dlaczego? To klej o wysokiej jakości ekologicznej. Jest produkowany z wysokiej jakości składników, które nie emitują szkodliwych dla ludzi LZO (certyfikat EMICODE). Jest to szczególnie ważne w przypadku ogrzewania podłogowego, którego temperatura sprzyja odgazowywaniu LZO z klejów niskiej jakości. Z tego powodu, na ogrzewanie podłogowe, warto wybierać materiały, które zawierają jak najmniej emitorów LZO.

Właśnie takim klejem jest ARDEX X7G PLUS. Przez wiele kolejnych lat użytkowania podłogi, będzie bezpieczniejszy dla osób przebywających w pomieszczeniach, w których zastosowano ten klej.

Ponadto klej do płytek elastyczny ARDEX X7G PLUS jest wodoodporny i mrozoodporny. Można go stosować na ścianach i podłodze, wewnątrz i na zewnątrz do klejenia płytek ceramicznych, gresu, mozaiki szklanej i porcelanowej, płyt i kształtek betonowych oraz odpornego na wilgoć kamienia.

Jest zaskakująco wydajny i łatwy w stosowaniu.

Więcej praktycznych wskazówek znajdziesz w karcie technicznej.

Klej do płytek na posadzkę anhydrytową

Klej ARDEX X7G PLUS można stosować na posadzkę anhydrytową, ale przed nałożeniem kleju trzeba wykonać mostek szczepny z gruntu ARDEX P52. Najlepiej w dwóch warstwach. Pierwszą gruntem rozcieńczonym w proporcji 1:3. Drugą gruntem nierozcieńczonym.

Mostki szczepne trzeba zawsze wykonywać przy nakładaniu kolejnych warstw, z których jedna jest wytworzona na bazie gipsu, bądź anhydrytu, a druga ma bazie cementu.

Wskazówka segregacji odpadów

Pozostałości kleju należy pozostawić do związania, a następnie wyrzucić do odpadów budowlanych.

Dodatkowe informacje

Waga 25.0 kg

1 opinia dla Klej do płytek elastyczny ARDEX X7G PLUS

  1. Marcin (zweryfikowany)

    Zamówienie i dostawa bez zarzutu. Zamawiałem w niedzielę wieczorem, a we wtorek klej już miałem na budowie. Osobiście o samym kleju niewiele mogę powiedzieć, bo czeka jeszcze na płytkarza, ale płytkarz już na nim robił i twierdzi, że to najwyższa półka.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.