Gładź wapienna Baumit KlimaFino

41,00  brutto, 33,33  netto

Kategoria:

Opis

Gładź wapienna Baumit KlimaFino

Gładź wapienna Baumit KlimaFino to najlepszy materiał do wykonania idealnie gładkiej powierzchni na tynku wapiennym wewnątrz pomieszczeń. Najważniejszą cechą gładzi jest wysoka dyfuzja pary wodnej, zresztą taka sama jak tynku Baumit KlimaWhite. Dzięki temu gładź nie zamyka porów tynku i obie warstwy tworzą doskonały bufor absorbujący parę wodną, gdy jest jej za dużo, by później ją oddać, gdy jest jej za mało. Na pomalowanie wapiennych ścian polecamy systemową farbę KlimaKolor. Farba jest naturalna i wysokoparoprzepuszczalna. Dlatego nie ogranicza korzystnych właściwości wapna.

Gładź wapienna Baumit KlimaFino, to bardzo dobry materiał do pomieszczeń wilgotnych, sypialni, ale także strefy dziennej. Dzisiaj nikt nie zamyka kuchni w czterech ścianach. W związku z tym nadmiar pary wodnej uwalniający się podczas gotowania jest pochłaniany przez wapienny bufor ścienny. W efekcie tynk i gładź wapienna regulując wilgotnoość zapewniają komfortowy i zdrowy mikroklimat w całej strefie dziennej.

Dla zdrowego mikroklimatu wnętrza domu znaczenie mają pozostałe cechy gładzi, takie jak:
  • właściwości antybakteryjne,
  • odporność na pleśń i grzyby,
  • brak przyciągania kurzu,
  • wysoka zawartość naturalnych składników: wapno białe hydratyzowane i wyselekcjonowane mączki wapienne,
  • dobrej jakości dodatki,
  • całość potwierdzona certyfikatem Nature Plus.

To wszystko sprawia, że gładź warto stosować w pomieszczeniach o wysokich wymaganiach prozdrowotnych zarówno mokrych jak i suchych, np. w domu alergika.

Gładź na tynk cementowo wapienny i beton

Baumit KlimaFino można stosować do wygładzania ścian i sufitów na tynkach cementowo wapiennych oraz na betonie po zachowaniu odpowiednio długiej przerwy technologicznej.

Gładź jest niezwykle łatwa w obróbce. Można ją nakładać zarówno ręcznie jak i maszynowo. Wygładzanie najczęściej wykonuje się na mokro, dlatego nie ma uciążliwego pylenia podczas szlifowania.

Dodatkowe informacje

Waga 20 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.