Tynk ciepłochronny Baumit ThermoPutz extra

Kategoria:

Opis

Tynk ciepłochronny Baumit ThermoPutz extra

Elewacja tynkowa z Baumit ThermoPutz extra, to wysoce izolująca „podpowierzchnia”. Jest przeznaczona do stosowania na ściany jednowarstwowe z betonu komórkowego lub ceramiki poryzowanej, które już mają dobre wartości izolacyjne.  Do uzyskania optymalnego bilansu cieplnego niezbędna jest tylko niewielka pomoc.

Jaki tynk na ytong energo

Tynk maszynowy Baumit ThermoPutz extra może być stosowany jako izolacja cieplna jednowarstwowych ścian zewnętrznych wykonanych z ytong energo, jeśli zostaną spełnione, obowiązujące od 2021r., warunki techniczne w zakresie przenikalności cieplnej ścian. Współczynnik U ściany zewnętrznej nie może przekroczyć 20 [W/(m2K)].

Tynk ciepłochronny zamiast styropianu

Tynk ciepłochronny może zastąpić styropian. Jednak należy pamiętać, że to rozwiązanie można stosować jedynie w połączeniu z betonem komórkowym lub ceramiką poryzowaną, które praktycznie samodzielnie spełniają wymagania w zakresie przenikalności cieplnej.

Wówczas przed tynkowaniem, na podłożu mineralnym, powinna być wykonana warstwa szczepna materiałem Baumit VorSpritzer. Następnie kładziemy tynk ciepłochronny maszynowy Baumit ThermoPutz extra, klej do zatapiania siatki, siatkę oraz strukturę i ewentualnie farbę, jeśli struktura nie jest barwiona w masie. Do tego jeszcze grunt dla polepszenia przyczepności kolejnych warstw. Kompletny system jest paroprzepuszczalny i nie blokuje wilgoci wewnątrz przegrody.

Wszystkie materiały są dostępne u nas. Wkrótce cały system będzie dokładnie opisany w sklepie. Obecnie, aby dowiedzieć się więcej o całym systemie trzeba się z nami kontaktować.

Karta techniczna

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.