Podłogi
do zdrowych domów
certyfikowany klej wylewka z naturalnego anhydrytu ekologiczne panele podłogowe

Panela, płytka jak winylowa

 • Ekologiczna panela Wineo Purline, wygląda jak winylowa, ale jest o wiele bardziej przyjazna dla zdrowia. Z tego względu, że jest produkowana z bio-poliuretanu wytwarzanego z naturalnych olei roślinnych oraz kredy.
 • Nie zawiera chloru, rozpuszczalników, plastyfikatorów i produktów ropopochodnych.
 • Ekologiczne panele podłogowe są całkowicie pozbawione zapachu, praktycznie bezemisyjne, co potwierdzją są liczne certyfikaty i oznaczenia, Blauer Engell, GREENGUARD, M1 itd.
 • W przypadku pożaru podłoga dymi się w niewielkim stopniu i nie powstają żadne trujące gazy.
 • Podłoga Wineo Purline jest niezwykle wytrzymała i odporna na zużycie.
 • Jest bardzo łatwa w pielęgnacji. Nie wymaga woskowania, polerowania i innych pracochłonnych czynności konserwujących i pielęgnacyjnych.

Jakie panele na ogrzewanie podłogowe

Dzięki temu, że do produkcji paneli Wineo Purline nie są wykorzystywane pochodne ropy, chlor oraz rozpuszczalniki i plastyfikatory, podłoga Wineo Purline charakteryzuje się niską emisją lotnych związków organicznych (LZO). Jest to bardzo ważne w przypadku ogrzewanej podlogi. Ponieważ podwyższona temperatura jest czynnikiem pobudzającym emisję LZO.

Bezpieczeństwo paneli ekologicznych potwierdzją certyfikaty przyznane podłodze Wineo Purline w wielu krajach i jednocześnie rekomendujące stosowanie paneli ekologicznych w budynkach mieszkalnych, szpitalach, szkołach i przedszkolach .

Panele na ogrzewanie podłogowe – przewodzenie ciepła

Dodatkowym argumentem za położeniem paneli Wineo Purline na podłodze z ogrzewaniem podłogowym jest to, że bardzo dobrze przewodzą ciepło, szczególnie jeśli są montowane na klej. Pod tym względem panele Wineo Purline nie różnią się od płytek ceramicznych. Co prezentujemy na wykresie.

Jaką podłogę na ogrzewanie podłogowe?

Pod względem skuteczności przyjmowania i oddawania ciepła, warto wybrać podłogę(okładzinę), która ma najniższy opór cieplny.

Opór cieplny wybranych okładzin podłogowych bez warstwy kleju [m² K/W]

Montaż paneli ekologicznych

Układanie paneli, to usługa którą najchętniej wykonujemy w komplecie z wylewką anhydrytową. Choć układamy panele także na podkładach, których nie wykonywaliśmy, np. na jastrychach anhydrytowych, cementowych, posadzkach betonowych. W takich przypadkach przed klejeniem paneli wykonujemy jeszcze warstwę wygładzjącą, z wylewki cienkowarstwowej.

Natomiast przygotowanie wykonanego przez nas jastrychu anhydrytowego pod klejenie paneli Wineo Purline jest zawarte w cenie montażu paneli. Aby dowiedzieć się, jaka jest cena za położenie paneli, wyślij do nas zapytanie korzystając z poniższego formularza.

  Świadczymy usługi w całej Polsce. Województwo lubelskie bez minimum logistycznego. W pozostałych województwach minimum logistyczne wynosi 100m2 z powodu wyższych kosztów logistycznych.

  *Powierzchnia do wyłożenia ekopanelami w m2

  * Pole wymagane

  Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.

  Szczegółowe informacje na temat przetwarzania danych osobowych można znaleźć w Polityce prywatności.

  OBEJRZYJ WZORNIKI / CAŁE PANELE I PŁYTKI
  Jeśli zamawiasz u nas wylewkę anhydrytową, to przy okazji wykonywania pomiarów na budowie lub wbudowywania wylewki zaprezentujemy wszystkie wzorniki. Wystarczy nas, o swojej woli, poinformować.
  ZAMÓW WZORNIKI PRZEZ SKLEP INTERNETOWY
  Wkrótce będziesz mógł wygodnie obejrzeć wzorniki w domu, jeśli zamówisz je w naszym sklepie internetowym. Pracujemy nad tym Wprawdzie zapłacisz tak jak za zakupiony towar, ale do 14 dni masz czas na zwrot wzorników. Gdy odeślesz nam wzorniki, a my je otrzymamy, to zwrócimy Twoje pieniądze. Zapłacisz jedynie za przesyłkę.
  PRZYJEDZIEMY Z WZORNIKAMI NA ZAMÓWIENIE
  To bardzo wygodna forma oglądania wzorników, całych paneli, czy płytek, ale wiąże się z poniesieniem przez zamawiającego kosztów dojazdu.  Koszty dojazdu wyceniamy indywidualnie. Przy większych zamówieniach, ok. 150mkw i więcej, przyznamy rabat na zakup Wineo Purline, który zrekompensuje poniesione koszty dojazdu.